El Clasico: ODŠTEVAMO URE (z morebitnima 11-ericama)!

La liga 24. Okt 202010:18 > 10:41
Getty Images

V Barceloni je vse nared za prvi El Clasico sezone 2020/2021, trenerja sta že izbrala začetni enajsterici, prenos tekme pa si boste od 16. ure dalje lahko ogledali na televiziji Sportklub (SK1).

Sportklub Slovenija

Pri Barceloni je menda Ronald Koeman v glavi že sestavil enajsterico za današnji dvoboj. Edina zadeva, kjer ima dilemo, je bočni položaj, kjer naj bi šele današnji pogovor z Jordijem Albo razkril, ali je izkušeni španski reprezentant pripravljen za najhujše napore. Če se bo izkazalo, da ni, potem bo na levi začel Američan Sergiño Dest. V srcu obrambe sta seveda stalnica Lenglet in Pique, na desni strani bo skoraj zagotovo Sergi Roberto.

Zvezni vrsti bosta poveljevala Frenkie De Jong in Sergio Busquets, spredaj pa bo obrambi Madrida skušala štrene zmešati kvartet Antoine Griezmann – Philippe Coutinho – Leo Messi – Ansu Fati.

Španski časnik Marca poroča, da bo enajsterica Reala po kar nekoliko nepričakovanem porazu v Ligi prvakov proti Šahtjorju izgledala takole: v vratih bo Thibaut Courtois, obrambne naloge bo Zinedine Zidane zaupal četverici Ramos, Varane s pribočnikoma Mendyem in Nachom, v zvezni vrsti Francoz računa na čim hitrejše prehajanje žoge od Modrića, Kroosa, Casemira in Valverdeja, medtem ko bosta za gole skrbela Asensio ter Benzema.

Zanimivo bo videti, kaj lahko za tekmo tedna ponudi Messi, ki na zadnjih petih obračunih Reala in Barce ni zadel niti enkrat, še bolj pa navijače blaugrane skrbi dejstvo, da v teh srečanjih ni niti podal za gol.

Tekma bo potekala brez gledalcev, no … skoraj! Na tribuni bo le 340 izbrancev, tesno povezanih z oberma kluboma.