Na 245. El Clasicu slavje belega baleta!

La liga 24. Okt 202015:45 > 16:32
Getty Images/Alex Caparros

Nogometaši madridskega Reala so na slovitem El Clasicu premagali Barcelono s 3:1.

Sportklub Slovenija

Katalonci so tako brez zmage na El Clasicu že tri tekme zapored, Leo Messi pa na prvenstvenih obračunih proti Realu zadetka ni dosegel že 400 minut.

Tekma se je sicer začela silovito. V prvih 25 minutah smo spremljali odprto igro iz obeh strani, veliko priložnosti in dva gola. Prvi je padel v peti minuti. Real je tekmecu odvzel žogo na sredini igrišča, Benzema je odlično zaposlil Valverdeja, ki se je znašel ena na ena z Netom in ga tudi premagal. Urugvajec je tako dosegel svoj drugi gol v letošnji sezoni.

Toda smo tri minute kasneje je Ansu Fati poskrbel za izenačenje in s tem postal tudi najmlajši strelec v zgodovini El Clasica pri 17 letih in 359 dneh. Messi je takrat poslal dolgo podajo proti Albi na levi strani, ki je nato podal pred vrata kjer je Fati premagal nemočnega Courtoisa. Za Fatija je bil to četrti gol v letošnji sezoni.

V 24. minuti smo videli po eno veliko priložnost na obeh straneh. Messi je po lepem preigravanju v kazenskem prostoru prišel mimo Ramosa, streljal proti vratom, a je bil na pravem mestu Courtois. Takoj je sledil protinapad Reala, Vinicius je našel Benzemaja, ki je streljal, a se je takrat z obrambo izkazal Neto

Po tem je ritem igre nekoliko padel, priložnosti ni bilo, a vse se je spremenilo na začetku drugega polčasa. Med drugim je imel pri Kataloncih lepo priložnost Coutinho, a je njegov strel z glavo končal mimo vrat gostov. Morda ključni dogodek tekme se je zgodil, ko je Lenglet v kazenskem prostoru za majico vlekel Ramosa. Po ogledu videoposnetka pa se je glavni sodnik Munuera odločil, da bo pokazal na belo točko iz katere je bil natančen prav kapetan madridskega Reala. B

Barceloni drugega kot da pritisne proti vratom nasprotnika ni preostalo. In domači so imeli nekaj priložnosti pri katerih pa se je izkazal Courtois. Na drugi strani je imel Real precej prostora za protinapade in v 86. minuti je že kazalo, da bodo prišli do tretjega gola potem, ko so zaporedoma poizkušali Kroos, Ramos in Varane. Toda zadetka ni bilo.

Vseeno pa so pri Realu po novem protinapadu v 91. minuti potrdili zmago. Neto je stekel proti žogi pri kateri je bil Vinicius, a je ni uspel ujeti. Miren je ostal Modrić, streljal proti praznim vratom in potrdil zmago svoje ekipe.

Barcelona je do zdaj na petih tekmah zbrala sedem točk, Real Madrid pa ima s tekmo več 13 točk.

V naslednjem krogu Madridčani doma gostijo Huesco, Katalonci pa odhajajo v goste k Alavesu.