V Barceloni se dogaja – Bartomeu že danes zapušča klub?

David Ramos/Getty Images

Španski mediji poročajo, da je predsednik kluba Josep Marita Bartomeu sprejel odločitev, da se od katalonskega ponosa vendarle predčasno poslovi.

Vodstvo kluba je za ponedeljkov večer sklicalo novinarsko konferenco, Sport pa poroča, da obstaja zelo velika verjetnost, da bo Bartomeu novinarjem sporočil svoj odstop z mesta predsednika.

1. in 2. novembra je sicer na sporedu glasovanje o zaupnici trenutni klubski upravi, jasno pa je, da se bo Bartomeu takrat moral posloviti z mesta predsednika.

Španski mediji so prejšnji teden poročali, da se je 57-letnik neuspešno obrnil na katalonsko vlado in jo prosil, da glasovanje zaradi pandemije koronavirusa preloži. Novinarji ugibajo, da mu vlada ni šla na roko in da bo zato že v ponedeljek zapustil klub.

Bartomea bi trenutni mandat na mestu predsednika zadržal do marca prihodnjega leta, a so navijači in tudi nekateri igralci z njegovim delom tako nezadovoljni, da ne gre pričakovati, da bi lahko 57-letnik tako dolgo zdržal na položaju predsednika.