Cadiz se ne ustavlja: Preko Eibarja do prvega mesta

La liga 30. Okt 202022:53 > 22:59
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Prvo mesto v La Ligi si delita Real Sociedad in Cadiz. Ne, to ni prvoaprilska šala. Donedavni drugoligaš nadaljuje s fantastičnimi predstavami in je zabeležil že četrto zmago letos v osmih krogih. Tri točke so tokrat odnesli iz Eibarja.

Sportklub Slovenija

Junak Cadiza je bil veteran Alvaro Negredo. Izkušeni 35-letni napadalec, ki je v karieri nastopal za Sevillo, City, Valencijo, Bešiktaš, je zadel v 36. minuti, potem pa je pri drugem golu še asistiral Salviju Sanchezu.

Četudi je imel Eibar v drugem polčasu kar 73 % časa žogo v svojih nogah in petkrat ustrelili proti golu, pa zmage gostov niso uspeli niti malo ogroziti.

Cadiz si prvo mesto na tabeli deli z Realom Sociedadom, obe ekipi imata 14 točk, ima pa Cadiz tekmo več in celo dve več od tretjega Reala Madrida, ki zaostaja za točko. Eibar je enajsti z osmimi točkami.