Haland zadnji član "novih galaktikov"?

La liga 7. Nov 202011:31 > 11:34
Getty Images

Potem ko je nemški Bild poročal, da namerava Bayern leta 2022 v svojo ekipo zvabiti Erlinga Haland, se je madridski As razpisal o možnosti odhoda Norvežana v vrste madridskega Reala.

Sportklub Slovenija

Povezano

Real naj bi naslednje leto v Madrid pripeljal Kyliana Mbappeja, Eduarda Camavingo in za piko na i še Erlinga Halanda, napoveduje As. Norveški napadalec je v letošnji sezoni za Borussio Dortmund na 10 tekmah dosegel 10 zadetkov.

As Halanda ob Realu povezuje tudi z Manchester Unitedom, vendar prednost daje galaktikom iz več različnih razlogov. V prvi vrsti je menedžer Halanda Mino Raiola v odličnih odnosih z izvršnim direktorjem Reala Josejem Angelom Sanchezom. Prav tako je izvršni direktor Borussie Hans-Joachim Watzke že večkrat izrazil navdušenje nad delom Florentina Pereza, ko govorimo o poslovnem vodenju kluba. Kluba sta v zadnjem času tudi večkrat dobro sodelovala, ko sta v Nemčijo kot posojena igralca odšla Achraf Hakimi (danes član Interja) in Reinier.

Veliko vlogo pri morebitnem odhodu Halanda v Real bi lahko odigral tudi njegovi reprezentančni kolega Martin Odegaard, ki je že več let član galaktikov, saj sta mladeniča na reprezentančnih akcijah nerazdružljiva.

Spomnimo, da lahko Haland po letu 2022 Borussio zapusti v zameno za 75 milijonov evrov.