Španci "ubili" Nemčijo na odločilni tekmi

La liga 17. Nov 202020:58 > 21:03
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Španci so dobili odličilno tekmo 6. kroga Lige narodov. V Sevilli so Nemcem natresli kar pol ducata zadetkov in se veselili prvega mesta v skupini ter tako uvrstitve na zaključni turnir.

Nemčija je v dvoboj krenila z dobro popotnico, saj je bila na zadnjih 11 tekmah neporažena. Elfu bi danes odgavarjal že remi.

Španija je povedla v 17. minuti. Rezervist Fabian Ruiz je s kota podal na oddaljenejšo vratnico, kjer je Morata preskočil Gnabryja in žogo pospravil v mrežo Manuela Neuerja.

Morata je kmalu zatem še enkrat meril v polno, a je bil njegov zadetek razveljavljen.

V 33. minuti je svoj strelski pohod začel Ferran Torres, ki je izkoristil odbitek po strelu Olma.

Španci so tretji zadetek dosegli še pred iztekom 1. polčasa. Po podaji Kokeja iz kota je zadetek dosegel Rodri.

V 55. minuti smo videli najplepšo akcijo na tekmi.Španci so izpeljali krasen protinapad, nato pa je Gaya podal do Ferrana, ki je zadel za 4:0.

V 71. minuti je 20-letni nogometaš Manchester Cityja dosegel prvi hat-trick za Furijo. Drugo asistenco je vpisal Ruiz.

Strelski zabavi se je v 89. minuti pridružil tudi Mikel Oyarzabal in postavil končnih 6:0.

Španija je tako osvojila 1. mesto v skupini.