Real brez svojih zvezdnikov razpoložen kot Barca

La liga 26. Apr 201723:18 > 23:24
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Za obe vodilni moštvi španskega nogometnega prvenstva je bil to pravi strelski večer, ki so ga začeli nogometaši Barcelone s sedmimi zadetki proti Osasuni, s šestimi zadetki v mreži Deportiva pa nadaljevali Madridčani.

Čeprav so v La Coruno pripotovali brez celotne prve ekipe, manjkali so namreč Gareth Bale, Luka Modrić, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Toni Kroos in Sergio Ramos, so hitro odgovorili na vprašanje o zmagovalcu tekme.

Alvaro Morata je v prvem napadu na tekmi dosegel zadetek, za katerega je Real potreboval vsega 53 sekund igre, že nekaj minut kasneje pa je James Rodriguez povedel Real do udobne prednosti z 2:0.

Florin Andone je v zaključku prvega polčasa zmanjšal prednost Reala, a je Lucas Vasquez že v prvi minuti drugega polčasa spet vzpostavil dominacijo na zelenici in stresel mrežo za 3:1.

V nadaljevanju tekme so James, Isco in Casemiro zadeli za Madridčane, Joselu pa je bil natančen pri domačih nogometaših in zadel proti nekdanjemu delodajalcu.

Real se je s to zmago izenačil na prvem mestu lestvice Primere z Barcelono, a je kraljevi klub še vedno v boljšem položaju kot njihovi največji rivali, saj ima tekmo manj od Barcelone.