Nocoj na SK1: Barcelona z Villarealom, Real pri Krhinu

La liga 6. Maj 201710:14 > 10:24
getty images/david ramos

Trener Barcelone Luis Enrique je pred večernim dvobojem 36. kroga z Villarealom dejal, da njegova ekipa ne sme podcenjevati nasprotnika.

Villareal je ekipa, ki igra zelo nevarno obrambo, hkrati pa znajo zelo dobro sestaviti napad. Njihova ekipa predstavlja za nas enega izmed najtežjih nasprotnikov v ligi,” je povedal Enrique pred eno od zadnjih tekem na klopi Barcelone.

Barcelona je trenutno prva na lestvici La Lige, a ima tekmo večc od Reala, ki je drugi. Villareal je zaenkrat s 63 točkami na petem mestu in v boju za uvrstitev v Ligo prvakov 2017/18. To bi jim prinesle tri zmage in katastrofalen zaključek prvenstva Seville.

Taki ekipi, kot je Villareal, je težko prestregati žoge. Morali bomo garati v obrambi in poskušati varovati gol. Imajo odličnega trenerja, ki točno ve, kaj želi doseči v napadu. Trenutno razmišljamo samo o tekmi, ki je pred nami in tako bo vse do konca prvenstva. Ne smejo nas zanimati rezultati Reala, ali katere koli druge ekipe,”  je zaključil Enrique.

Villareal bo po treh zaporednih zmagah nocoj ob 18.30 uri gostoval na Nou Campu, tekmo pa si boste lahko ogledali na programu Sportklub 1.

Po tekmi v Barceloni se bodo oči javnosti preusmerile na jug v Granado, kjer bo gostoval Real. “Galaktiki” bodo skušali z zmago ohraniti najlepše možnosti za naslov prvaka, hkrati pa bi tako tudi na najlepši možen način čestitali soigralcu Mateu Kovačiću, ki prav danes praznuje svoj 23. rojstni dan.

Granda je že zapravila možnosti za obstanek v La Ligi, zato bo trener Tony Adams najverjetneje premešal začetno enajsterico, slovenski reprezentant Rene Krhin naj bi po poročanju španskih medijev začel na klopi. “Upam, da Madridčani začnejo z vsemi najboljšimi in tako pokažejo, da spoštujejo naše moštvo,” je pred začetkom srečanja na Estadio Nuevo Los Cármenes povedal Adams.

Toda želja se mu ne bo uresničila. Na tekmi v andaluziji bosta od pomembnejših členov madridske ekipe tokrat manjkala Keylor Navas in Cristiano Ronaldo. Vpoklicani:Kiko Casilla in Rubén YáñezRamos, Nacho, Marcelo, Coentrao in Danilo – Kroos, James, Casemiro, Kovačić, Modrić, Asensio in Isco – Benzema, Lucas Vázquez, Mariano in Morata.

Če kdo misli, da je Granada lahek nasprotnik, naj raje ostane kar doma v Madridu. Do konca prvenstva je ostalo zelo majhno število tekem in vsaka točka je v boju za naslov lahko odločilna. Igrali bomo najbolje, kakor pač znamo, tako kot smo doslej,” je povedal Zidane.

Pred tem bo Jan Oblak z Atletico Madridom doma ob 16.15 uri gostil Eibar, že ob 13. uri pa se bosta v Gijonu pomerila Sporting in Las Palmas.