Theo Hernandez namesto k Barci v Real!

La liga 8. Maj 201716:05 > 16:10
Getty image/David Ramos

Real Madrid je nogometaša Atletico Madrida, ki je v letošnji sezoni posojen Alavesu, Barceloni speljala pred nosom.

Španski časopis Marca poroča, da je Theo Hernandez že prestal zdravniški pregled in podpisal predpogodbo z Real Madridom. Zanimiv je predvsem potek prestopa: Atletico namreč še nekaj let nazaj svojemu mestnemu tekmecu sploh ni ponujal možnosti za nakup svojih igralcev, a tokrat so “colconerosi” naredili izjemo.

Odkupna klavzula, ki je v pogodbi mladega nogometaša pravi, da lahko Hernandez zapusti klub samo v primeru, če nekdo zanj ponudi 24 milijonov evrov. Barcelona je začela pogajanja in bila to vsoto pripravljena plačati.

No, in ko se je že zdelo, da je posel sklenjen, je svoj lonček pristavil nihče drug kot predsednik kraljevega kluba, Florentino Perez. Upravi Atletica je ponudil 30 milijonov evrov, kar vodilni člani mestnega tekmeca seveda niso zavrnili.

Real je Hernandezu ponudil petletno pogodbo z letno plačo 3,5 milijona evrov ob znatnem povišanju vsote na koncu posamezne sezone. Velik plus pri dogovoru z 19-letnim Francozom je bilo kajpak dejstvo, da Hernandez od malih nog navija za Real, tako da so pogajanja stekla gladko.

Dogajanje okoli bočnega nogometaša Alavesa je še en pokazatelj več, da vojna med Realom in Barcleono poteka tudi izven zelenic, pa je to šele začetek prestopnega roka.