La Liga: Barca ali Real?

La liga 19. Maj 201723:05 > 23:09
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

V petek se je začel še zadnji krog španske La lige, v kateri se dva glavna rivala še vedno borita za končno zmago. Real si lahko s točko proti Malagi priigra prvi naslov po letu 2012, na napako galaktikov pa upajo v taboru Barcelone. V nedeljo se bo odločalo tudi o mestih, ki vodijo v Evropo.

David Ramos/Getty Images

Nedelja prinaša veliki finale španske La Lige. Zadnje dejanje se začne s tremi obračuni ob 16:45. To so tekme, ki odločajo o potnikih v evropska tekmovanja. Trenutno je v najboljšem položaju Villarreal, ki odhaja na gostovanje k Valenciji. Rumena podmornica ima s 64 točkami le eno točko prednosti pred Athleticom iz Bilbaa, zato Villarreal proti Valenciji, ki je v dobri formi, za teoretično zagotovitev evropske vstopnice potrebuje zmago. Vse tri obračune boste lahko spremljali v kombiniranem prenosu na kanalu Sportklub 3.

Najtežja naloga čaka Athletic Bilbao, ki je trenutno šesti in odhaja na gostovanje k Atleticu iz Madrida. To bo zadnja tekma na Vicente Calderonu, zato bodo colchonerosi zagotovo zaigrali na polno in se od kultnega stadiona želeli posloviti z zmago.

Real Sociedad za konec sezone odhaja na gostovanje k Celti iz Viga, gostom pa niti zmaga ne zagotavlja šestega mesta. Dobra novica za ekipo iz San Sebastiana je le ta, da se bodo v Evropsko ligo uvrstili tudi v primeru današnjega neuspeha, če bo Kraljevi pokal seveda osvojila Barca.

Konec sezone pa prinaša pravo poslastico. Real Madrid in Barcelona se še vedno borita za naslov. Galaktiki imajo tri točke prednosti in na gostovanju v Malagi za prvi naslov po letu 2012 potrebujejo le točko. Malokdo verjame v spodrsljaj Reala, a v nogometu je mogoče vse. Malaga je v dobri formi, na zadnjih petih tekmah ne pozna poraza, zato bo tudi danes težek nasportnik. Gostitelji so vodilno ekipo na Rosaledi zadnjič premagali leta 2012, ko se je tekma končala z rezultatom 3:2. Najbolj motiviran pri Malagi bo zagotovo nekdanji igralec Barcelone Sandro Ramirez. Obračun boste lahko v živo spremljali na kanalu Sportklub 2.

Alex Caparros, Getty Images

Sočasno boste na kanalu Sportklub 3 lahko spremljali tudi zadnji letošnji ligaški obračun Barcelone, ki se bo pomerila z Eibarjem. Barca je po izpadu iz Lige prvakov v La ligi nanizala pet zaporednih zmag in dosegla kar 21 golov. Lionel Messi si je že zagotovil naslov najboljšega strelca, a z le to lovoriko se Argentinec zagotovo ne bo zadovoljil.  Eibar v zgodovini medsebojnih obračunov še nikoli ni premagal Barcelone, tudi tokrat pa se pričakuje gladka zmaga katalonskega ponosa.

Kdo bo po vašem mnenju osvojil naslov? Lahko Malaga pomaga Barceloni? Cristiano Ronaldo in soigralci bodo zagotovo storili vse, da tudi na zadnji tekmi zmagajo in dokažejo, da si zaslužijo letošnji naslov. Pred začetkom zadnjih obračunov si oglejte še lestvico La lige.