Cristian Tello okrepil Betis

La liga 30. Jun 201723:46 > 23:51
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Nekdanji veliki up Barcelone Cristian Tello bo kariero nadaljeval v Betisu iz Seville.

Cristian Tello je produkt slovite La Masie, krilnemu napadalcu pa so pred leti vsi napovedali bleščečo prihodnost. Po obetavnem začetku članske kariere se je njegov zaustavil, Barcelona pa je po letih posoj naposled obupala na danes 25-letnim Tellom.

Tello je za prvo ekipo katalonskega velikana odigral 86 tekem in dosegel 20 zadetkov, največkrat pa je priložnost dobil s klopi. Na posojah je igral za Porto in Fiorentino, v življenjepisu pa ima tudi nastop za člansko izbrano vrsto Španije.

Betis iz Seville je zanj odštel štiri milijone evrov, španska nogometna javnost pa je mnenja, da je prestop v omenjeni klub korak v pravo smer za razvoj kariere nekdaj velikega upa španskega nogometa.