Nov rušilni pohod galaktikov?

La liga 23. Sep 201411:58 > 25. Jan 2016 9:13

Ljubljana – V Španiji te dni nogometne zelenice nimajo veliko počitka. Že danes bosta na sporedu prvi dve tekmi 5. kroga La lige. Ob 20:00 v živo na SK 3 Real Madrid vs. Elche, ob 22:00 sledi še Celta vs. Deportivo.

Zdi se, da je Deportivo v soboto plačal za vse težave Reala v letošnji sezoni. Galaktiki so se znesli nad povratnika v elitno druščino, mu zabili osem zadetkov in napovedali lepše čase. Če je temu res tako, bomo delno vedeli že po nocojšnji tekmi proti Elcheju v 5. krogu La lige. Za Real seveda šteje le zmaga, saj vodilna Barcelona beži za šest točk, medtem ko bi bili gostje bržkone sila zadovoljni že z neodločenim rezultatom.

“Proti Elcheju bom napravil nekaj zamenjav v ekipi,” je napovedal Carlo Ancelotti, ki naj bi v vratih priložnost ponudil Keylorju Navasu, mesto v začetni enajsterici pa naj bi dobili še Nacho Fernandez, Isco in Chicharito. “Klub, igralci in navijači morajo biti združeni. Tako je bilo v minuli sezoni in tako smo prišli do dveh trofej. Na začetku sezone ni bilo vse v skladu s pričakovanji, toda odzvali smo se na pravi način, tako da se nadejam, da bo ekipa proti Elcheju še napredovala. Ne dvomimo, da bo Elche pravi test za nas, a test, ki ga lahko uspešno opravimo,” je prepričan Italijan.

Gostje v Madrid prihajajo brez posebnih želja. “Bil bi nor, če vnaprej ne bi podpisal remija proti Realu. Bilo je nekaj vprašanj o igri Reala po prvih tekmah, toda sedaj so pokazali svojo moč in kvaliteto,” napoveduje trener Fran Escriba.

Preostale tekme 5. kroga La lige bodo na sporedu v sredo in četrtek.

Špansko prvenstvo, 5. krog:

Torek, ob 20:00 v živo na SK 3:Real Madrid – Elche

Ob 22:00 v živo na SK 3:Celta Vigo – Dep. La Coruna

Sreda, ob 20:00 v živo na SK 1:Malaga – Barcelona

Sreda, ob 20:00 v živo na SK 3:Almeria – Atl. Madrid

Sreda, ob 20:00 v živo na SK 5:Rayo Vallecano – Ath Bilbao

Sreda, ob 20:00 v živo na SK 4:Eibar – Villarreal

Ob 22:00 v živo na SK 3:Granada CF – Levante

Četrtek, ob 20:00 v živo na SK 3:Espanyol – Getafe

Ob 20:00 v živo na SK 3:Valencia – Cordoba

Sevilla – Real Sociedad

Lestvica:1. Barcelona 12 točk2. Sevilla 103. Atletico Madrid 84. Granada 85. Valencia 7…7. Real Madrid 6…18. Espanyol 219. Cordoba 220: Levante 1