Španski superpokal s prenosom na Sportklubu

La liga 12. Avg 201718:27 > 18:30
Getty images/Mike Ehrmann

Prvi od štirih zagotovljenih "El Clasicov" v letošnji sezoni bo na sporedu v nedeljo, ko bo na prvi tekmi španskega superkpokala, Barcelona na Camp Nouu pričakala Real Madrid.

Uvod v sezono španskega nogometa se ne bi mogel začeti bolje. Barcelona in RealMadrid se bosta udarila za zmago v domačem superpokalu. Kraljevi klub je preteklo sezono navduševal z odličnimi predstavami. Po petih letih so zopet osvojili naslov španskega prvaka ter postali prvi, ki jim je uspelo dvakrat zapored slaviti v Ligi prvakov

Navijači kluba iz španske prestolnice tako verjamejo, da bo njihov najljubši klub uspešen tudi na začetku letošnje sezone. Real je prvo uradno tekmo letos že odigral, ko je v torek v Skopiju z 2-1, premagal Manchester United in osvojil evropski superpokal.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Na drugi strani bodo Katalonci poizkušali dokazati, da so lahko od svojih rivalov boljši tudi brez pomoči Neymarja, ki je pred kratkim za 222 milijonov okrepil PSG. Menjavo za Brazilca Katalonci še vedno iščejo. Največ govoric kroži okoli Neymarjevega rojaka Coutinha in Francoza Dembeleje.

Strateg Real Madrida je o Neymarjevem odhodu povedal:

“Odhod Neymarja ne bo spremenil Barcelone. Pravite, da se bo vse spremenilo, ker je odšel, a Barca je Barca. Vsi vemo, kako igrajo in česa so zmožni,” je povedal Zidane in nadaljeval:

“Povedal sem že, da še se Neymarja ne da zamenjati. Ne bodo našli tako močne okrepitve, a vseeno bodo pripeljali igralca, ki jim ustreza. Če mislite, da nam bo v nedeljo lahko, se motite,” je zaključil Zinedine Zidane.

To bo 13. srečanje omenjenih nasrotnikov v španskem superpokalu. Na prvih dvanajstih je Real zabeležil šest zmag, dve tekmi sta se zaključili z remijem, štirikrat pa so slavili Katalonci. Vseeno je Barcelona v svoji zgodovini osvojila že 12 naslovov v superpokalu, Real pa je v tem tekmovanju slavil devetkrat.

David Ramos, Getty Images

Srečanje med Barcelono in Real Madridom si boste v nedeljo ob 22:00 lahko v neposrednem prenosu ogledali na SK 1.