Real tudi brez Cristiana brez težav proti Deporju

La liga 20. Avg 201723:57 > 21. Avg 2017 0:00
Lars Baron, Getty Images Sport

Nogometaši madridskega Reala so novo sezono La lige začeli v šampionskem slogu. Brez kaznovanega Cristiana Ronalda so Deportivo v gosteh brez večjih težav odpravili s 3:0.

Denis Doyle, Getty Images

Ekipa Zinedina Zidana je tri točke vpisala brez večjih težav, čeprav so domačini srečanje začeli navdahnjeno. Florin Andone je imel v šesti in osmi minuti dve lepi priložnosti, vendar Keylorja Navasa ni uspel premagati. Galaktiki, ki so igrali brez kaznovanega Cristiana Ronalda, so še enkrat več pokazali, da jim v tem trenutku samozavesti ne manjka. Že prvo pravo priložnost so aktualni prvaki pretvorili v zadetek, ko je Karim Benzema v 20. minuti podal do Garetha Vala, ki mu ni bilo težko zadeti.

Le sedem minut kasneje je Real podvojil vodstvo. Večino dela je opravil Marcelo, okroglo usnej pa je v mrežo poslal Casemiro.

V nadaljevanju so gledalci spremljali dokaj izenačno predstavo. Končni izid je v 62. minuti postavil Toni Kroos, potem ko mu je žogo lepo odložil Bale.

Domači so imeli dve minuti pred koncem lepo priložnost za častni zadetek, ko je sodnik pokazal na belo točko, vendar je bil Navas še enkrat več uspešnejši od Andoneja. Real je srečanje končal le z desetimi igralci na igrišču, saj je Sergio Ramos v zadnjih trenutkih dobil še drugi rumeni karton.