Neymar: Barca si zasluži boljše ljudi

La liga 21. Avg 201712:02 > 12:06
David Ramos/Getty Images

Neymar je že na prvi tekmi pred pariškim občinstvom navdušil, saj je ob zmagi PSG-ja proti Toulousu s 6:2 dosegel dva zadetka in prispeval še dve podaji, nato pa okrcal vodstvo Barcelone.

Getty Images

Po rekordnem prestopu v višini 222 milijonov evrov, Neymar že upravičuje vloženi denar. Brazilec je Toulousu zabil dva zadetka in prispeval še dve podaji ter dal vedeti, da se bo v Ligue 1 odslej plesalo po njegovih notah. Najdražji nogometaš na svetu pa očitno še ni povsem pozabil svojih nekdanjih delodajalcev v Kataloniji, o katerih ima vse prej kot dobro mnenje. “Povedal bom po pravici, zelo sem razočaran nad vodstvom kluba. Ti ljudje, ki upravljajo klub, ne bi smeli biti na teh mestih. Barcelona si zasluži boljše ljudi, kar ve cel svet,” je bil direkten Brazilec.

Neymar se nadeja, da se bodo stvari v Barceloni že kmalu uredile. “V Barceloni sem preživel štiri izjemna leta. Bil sem srečen, vsaj na začetku. Tudi razšel sem se prijateljsko z vsemi, razen z upravo. Ne vem, kaj se trenutno dogaja s klubom, vendar vidim, da so moji nekdanji soigralci in prijatelji žalostni. Upam, da se bo položaj uredil in da bo Barcelona znova konkurenčna,” je sklenil Neymar.

Vodstvo Barcelone se je po odhodu Neymarja znašlo v hudih težavah. Predsednik Josep Maria Bartomeu in sodelavci se trudijo pripeljati primerno zamenjavo, vendar vsaj za zdaj nimajo veliko uspeha. Liverpool je zavrnil že tri ponudbe za Philippa Coutinha, tudi od prestop Ousmana Dembeleja iz dortmundske Borussie očitno ne bo nič.

Katalonce je za 40 milijonov evrov okrepil Brazilec Paulinho, a daleč od tega, da bi uprava s tem zadovoljila navijače.