Bojan Krkić nazaj v Španijo, posojen Alavesu

La liga 31. Avg 201720:44 > 20:45
Alex Livesey/Getty Images

Nogometni klub Alaves je nekdanjega mladinca Barcelone in dosedanjega člana Stoke Citya, Bojana Krkića, do konca sezone zvabil v svoje vrste. V Baskiji bo igral kot posojen nogometaš angleškega prvoligaša.

Krkić je bil nekaj dni nazaj celo v igri za prestop k Partizanu, zanj pa so se ogreli tudi pri Las Palmasu. Španski nogometaš je v Alaves resda prišel kot posojen igralec, a ga baskovski klub lahko po koncu tekoče sezone odkupi.

V treh letih pri Stoke Cityu je 27-letni Krkić zbral 62 tekem in 15 zadetkov, lani pa je bil očitno preslab za prvo ekipo in zato so ga Angleži posodili v Mainz. Krkića se večina spomni kot dragulja iz Barcine šole, ki si je prislužil vpoklic v “furio”, a tam potem zaigral le enkrat. Sledil je prestop v Romo, potem pa je igral še za Milan in Ajax.