Spektakel v La Coruñi – Sociedad edini spremlja "Barco"

La liga 10. Sep 201713:52 > 13:53
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Sociedada so v gosteh s 4:2 premagali Deportivo in tako po treh krogih la lige zadržali maksimalen učinek. Tako imajo ob Barceloni edini vseh 9 točk.

Pred več kot 20.000 navijači na Riazoru smo bili lahko priča nizu preobratov. Gostje so že po štirih minutah povedli z 2:0, Deportivu je do 50. minute uspelo izenačiti, potem pa je Sociedad v samem zaključku tekme spet zablestel.

Pa pojdimo lepo po vrsti – v 3. in 4. minuti šok za domačo publiko. Galicijsko mrežo sta načela Juanmi in Asier Illarramendi, za Deportivu pa je upanje v 27. minuti prinesel Adrian Lopez. Domača ekipa je izenačila preko Florina Andoneja in zdelo se je, da bodo domači krenili celo po zmago.

S takšnim scenarijem se niso strinjali gostje in tako je Diego Llorente v 83. minuti zadel za 2:3, tri minute kasneje pa je zmago potrdil Illarramendi. Sociedad je tako po tretjem krogu edina ekipa la lige ob Barceloni, ki ima popoln izkupiček. Deportivo ostaja na 14. mestu s samo eno točko.