V živo na SK1: Lahko Sevilla pokvari Messijev jubilej?

La liga 4. Nov 201711:22 > 11:59
Aitor Alcalde, Getty Images

Barcelona na Camp Nouu gosti Sevillo, derbi 11. kroga pa bo zaznamoval predvsem jubilej Lionela Messija, ki bo za katalonski ponos odigral že 600. tekmo v članski konkurenci.

Lionel Messi je v prvi polovici sezone v fantastični formi, tudi nocoj pa bo zagotovo glavno orožje Ernesta Valverdeja, ki mu za argentinskega velemojstra počasi že zmanjkuje presežnikov.

Zmanjkalo nam je že presežnikov, s katerimi bi lahko opisali Messijevo kariero in vse kar je naredil za ta klub” je v napovedi tekme dejal Valverde in dodal: “600 tekem za en klub, vsi goli, vse asistence, nore poteze… Ne gre le o 600 tekmah, ampak gre tudi o tem kaj Messi pomeni za nas.

Barca je po 10. krogih na vrhu španske LaLige in je ob Valenciji še edina neporažena ekipa. Valverdejevi varovanci so na 10 tekmah dosegli kar 28 golov in prejeli le tri, vse od začetka prvenstva pa igrajo v neverjetni formi.

Sevilla je po dobrem uvodu v sezono padla v formi in za Katalonci zaostaja za devet točk, a kljub položaju na lestvici Valverde Andaluzijce zelo spoštuje.

Za Sevillo sta dve dobri tekmi, a mi se osredotočamo le nase in na željo po zmagi. Tekma bo zelo nevarna, nasprotnik ne bo igral le obrambno, čaka nas trda bitka za posest. Na reprezentančni odmor si želimo oditi dobre volje, a Sevilla bo nevaren nasprotnik.

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Andaluzijci so se dobro pobrali po seriji treh porazov proti Athletic Bilbau, Spartaku iz Moskve in Valenciji ter nanizali tri zaporedne zmage.

Trener Seville Eduardo Berizzo je pred tekmo dejal: “Vedno si želimo zmagati, za kaj takega pa se mora na takšni tekmi poklopiti ogromno stvari. Na Camp Nouu moramo odigrati perfektno tekmo, želim si, da bi moji fantje varovanci dobro pritisnili na nasprotnika, saj si ne želimo biti le v podrejenem položaju.

Sevilla je Barcelono zadnjič ugnala 3. oktobra 2015, ko je doma slavila z 2:1, v gosteh pa je Barco na ligaški tekmi zadnjič presenetila leta 2002. Kako bo tokrat?