Pred Messijem nov veliki jubilej

La liga 4. Nov 20173:16 > 3:17
Getty Images/Alex Caparros

Legenda nogometa Lionel Messi bo drevi proti Sevilli že 600. oblekel dres Barcelone na uradni tekmi. Pred Messijem je to uspelo le trem igralcem katalonskega ponosa.

Pred Lionelom Messijem bosta na večni klubski lestvici le še Xavi Hernandez (767 nastopov) in Andres Iniesta (642 nastopov). To je dosežek o katerem ni potrebno izgubljati besed.

Zmanjkalo nam je že presežnikov, s katerimi bi lahko opisali Messijevo kariero in vse kar je naredil za ta klub” je v napovedi tekme s Sevillo dejal Valverde in dodal: “600 tekem za en klub, vsi goli, vse asistence, nore poteze… Ne gre le o 600 tekmah, ampak gre tudi o tem kaj Messi pomeni za nas.

Messi je v članski ekipi Barcelone debitiral leta 2004 in od takrat na 599 tekmah dosegel 523 golov v vseh tekmovanjih in rekordnih 360 v LaLigi.

Argentinec je z Barcelono osvojil osem naslovov v LaLigi, petkrat se je veselil zmage v Kraljevem pokalu, šestkrat v španskem superpokalu, štirikrat v ligi prvakov, trikrat v evropskem superpokalu, trikrat pa je z Barcelono slavil tudi na klubskem svetovnem prvenstvu.