"Nori" Gravesen streljal na soigralce

La liga 10. Nov 201715:55 > 16:00
Getty Images

Danec Thomas Gravesen je nogometno kariero sklenil leta 2009, danes pa s svojo lepšo polovico Kamilo živi v Las Vegasu, kjer uspehe žanje kot poslovnež in vrhunski igralec pokra.

V drugi polovici 90-tih in v začetku prvega desetletja 21. stoletja je bil Thomas Gravesen dobro znan ljubiteljem okroglega usnja. Danec je igral za HSV, Everton, Celtic, nekaj časa je bil tudi član madridskega Reala. Obritega “buldoga” je bilo na igrišču praktično nemogoče zgrešiti.

Njegov nekdanji soigralec iz Evertona James McFadden ga je označil za malce norega. “Pred mojim prihodom v Everton leta 2003 sem mislil, da sem jaz karizmatična osebnost in zelo dober nogometaš, potem pa sem spoznal njega …” je začel McFadden.

Gravesen je bil po njegovih besedah nekaj posebnega, sploh na treningu. Prava nočna mora za trenerja in klubske soigralce. “Enkrat je prišel s pištolo za paintball in začel streljati po soigralcih. Človek je nor. Fizioterapevt je tekel s poškodovanim igralcem, ko je naenkrat prišel Gravesen in v njega izstrelil raketo.”

Če so ga navijači zaradi borbenosti oboževali kjerkoli je igral, je bila zgodba s soigralci drugačna, saj nikoli niso vedeli, kaj jih naslednji dan čaka na treningu. “On je res nor. Človek, ki ste se ga izogibali. V položaju ena na ena je super, toda v skupini je postal nočna mora,” dodaja McFaddden: “Ni želel plačati računov, s tem se ni ukvarjal pa je ves čas živel pri Leeju Carsleyju. Pazil je na denar, več let ni odhajal na luksuzna potovanja in podobno. Ves čas je bil na Danskem. Živel je v kleti pri mami.”

Gravesen je zvest samemu sebi ostal tudi po koncu nogometne kariere. S soprogo Kamilo Persse je odšel v Las Vegas, kjer živi mirno življenje, uspešno gradi poslovno kariero in blesti pri igranju pokra.