Ronaldo: "Sprejemam kritike, a niso na mestu"

La liga 17. Nov 201714:00 > 14:28
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaš Real Madrida Cristiano Ronaldo je za francoski časnik L'Equipe spregovoril o slabi formi moštva in kritikah na svoj račun.

“Ljudje ne razumejo razlike med dobro, solidno igro in pa strelskim postom. Name gledajo kot na stroj za doseganje zadetkov, nogometaša, ki bi moral ves čas zadevati. Če ne dam gola, nikogar niti ne zanima, ali sem igral dobro, ali slabo. Sodijo me le po tem, ali sem zatresel mrežo. Sprejemam kritike, se pa z njimi ne strinjam. Zato raje takšnih zadev sploh ne poslušam, jih odmislim, toda pač ne morem nadzirati vsega, kar se dogaja na tem svetu,” je izjavil Ronaldo.

Ekipa Zinedinea Zidanea je v seriji nekoliko slabših rezultatov, eden izmed možnih razlogov za to pa naj bi bila nesoglasja med Ronaldom in branilcem “kraljevega kluba”, Sergiem Ramosom. Madridčani po porazu z Girono in Betisom za največjim rivalom “Barco” zaostajajo osem točk.

Čeprav nekateri navijači menijo, da je boj za naslov prvaka že odločen, pa “CR7” ostaja optimističen: “Ekipa igra dobro, ne sicer popolno, toda vseeno ne igramo slabo. Nekaj točk smo izgubili, toda to je šele začetek sezone in še precej tekem je pred nami. Moramo ostati mirni, pridno delati, saj je vsakemu jasno, da imamo še kar nekaj rezerv. Ne skrbi me, zadeve se bodo spremenile. Niti v zadnjih dveh sezonah nismo odlično začeli, pa se je na koncu vse izšlo. Prepričan sem, da se bo to zgodilo tudi tokrat.”

Real v prihajaočem krogu gostuje pri mestnemu tekmecu, Atletico Madridu, srečanje pa si boste jutri ob 20.45 uri ogledali na programu Sportklub 1.

Denis Doyle, Getty Images Sport