"Real ubijata sebična Ronaldo in Isco"

La liga 4. Dec 201710:00 > 10:05
Victor Chavez/Getty Images for Soccerex

Nekdanji argentinski reprezentant in nogometaš Real Madrida Jorge Valdano je za španski AS komentiral situacijo, v kateri se je znašelkraljvei klub. Verjame, da vznemirjenost igralcev vpliva tudi na rezultate in da Zinedine Zidane ne zaupa svoji klopi.

Jorge Valdano je kot nogometaš in trener deloval pri Realu iz Madrida, na Santiago Brenabeu pa je preživel več kot šest let.

“Ena izmed največjih težav madridskega moštva je neenakost nogometašev. Še več, Cristiano Ronaldo in Isco iščeta zadetek v vsaki situaciji in želita sama reševati tekme. Sebična sta. Karim Benzema in Ronaldo zelo slabo sodelujeta na zelenici. Poleg tega ima Zinedine Zidane resno težavo v želji, da uravnoteži in umiri strasti in krizo, v kateri se klub nahaja. Zato je v zadnjem krogu Primere na igrišče poslal ekipo, ki je začela tudi zadnjo tekmo finala lige prvakov,” je dejal Valdano.

Valdano je dodal, da ima Zinedine Zidane težave tudi z razdeljevanjem vlog: “Lani je Zidane veliko rotiral igralce in svi so bili potentni in pripravljeni, da doprinesejo moštvu. Izgledalo je, kot da ima Real 20 nogometašev, ki lahko začenjajo tekme in atmosfera je bila zares dobra. Tak koncept sicer ni prinesel dobrih rezultatov na začetku sezone. Zdaj Zidane ne menja veliko, rezultati so spodobni, a še vedno slabi, pa tudi atmosfera ni prava. V slačilnici vlada panika.”

Valdano je tudi za argentinsko reprezentanco odigral 23 tekem v 15 letih, a to v pravem trenutku, saj je leta 1986 prišel do naslova svetovnih prvakov.