Barca pred El Clasicom zmlela Deportivo

La liga 17. Dec 201722:47 > 22:55
Getty images Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

Nogometaši Barcelone so na zadnji tekmi 16. kroga španske la lige pred domačimi gledalci s 4:0 premagali Deportivo.

Zmaga Barcelone na Camp Nou proti Deportivu je bila zgolj formalnost, saj praktično nihče ni verjel, da bi Katalonci lahko izpustili pomembne točke.

Katalonci so do vodstva prišli v 29. minuti, ko je po nesebični podaji Lea Messija zadel Luis Suarez.

V 41. minuti je Barca postavila izzid polčasa, strelec je bil Paulinho, potem, ko je Leo Messi zadel vratnico je Brazilec žogo pospravil v mrežo.

Ob koncu prvega polčasa je bila Barca znova ob zadetek, ki ga sodnik ni priznal. Po strelu Suareza naj bi žoga že prečkala gol črto, na koncu to ni imelo pravega vpliva na rezultat.

Suarez je v 47. minuti prišel do svojega drugega zadetka na tekmi, po odlični asistenci Sergia Roberta je povišal na 3:0.

V 70. minuti so imeli Katalonci na voljo enajstmetrovko, ki pa jo je Messi zapravil.

Končni rezultat je v 75. minuti z drugim zadetkom na tekmi postavil Paulinho.

V 23. minuti srečanja se je poškodoval Paco Alcacer. Po podatkih naj bi bil napadalec z igrišč odsoten približno mesec dni zaradi poškodbe mišice.