Messi starejši: Ni pomembna Katalonija, ampak liga

La liga 6. Jan 201812:36 > 12:37
Denis Doyle, Getty Images Sport

Oče Lionela Messija, Jorge, poudarja, da bo njegov sin ostal pri Barceloni vse dokler bo igrala v eni od najmočnejših lig.

V petek se je kot požar razširila novica, da Lionel Messi Barcelono lahko zapusti brez odškodnine, v kolikor bi Katalonija postala neodvisna. Messi starejši je sedaj pojasnil, da ne gre za vprašanjo o odmevni klavzuli, temveč enostavno o dogovoru med igralcem in klubom.

Kar se je govorilo zadnje dni, ni res. Obstaja dogovor, da Lionel ostane v klubu, vse dokler igra v eni od najmočnejših lig. Če Katalonija postane neodvisna, Lionel ostaja na Camp Nouu, dokler se igra kvalitetno prvenstvo,” je po poročanju španskih medijev dejal Jorge.

Messi je novembra podpisal novo pogodbo z Barcelono do leta 2021 in odkupno klavzulo v višini 700 milijonov evrov.

Po zadnjih informacijah bo Barcelona sicer v primeru vsakega razpleta političnega dogajanja ostala v španski La ligi.