Mascherano se iz Barcelone seli na Kitajsko

La liga 24. Jan 201810:39 > 10:39
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Argentinski nogometaš Javier Mascherano se iz Barcelone seli na Kitajsko. Triintridesetletni Mascherano bo katalonski ponos zapustil po sedmih letih in pol, poslej pa bo novi član ekipe Hebei China Fortune.

Izkušeni nogometaš zapušča vrste Kataloncev, še vedno pa ni znana cena, ki jo je za Javierja Mascherana odštel kitajski klub. V medijih se največ omenja številka sedem milijonov.

Argentinec se bo od navijačev poslovil na jutrišnji pokalni tekmi, ko se bo Barca pomerila z Espanyolom.

Za katalonski ponos je Javier igral vse od leta 2010, od takrat pa je osvojil 18 lovorik. Štirikrat je slavil v španskem prvenstvu ter dvakrat v ligi prvakov.

V dresu Barcelone je odigral 334 tekem, kar ga trenutno uvršča na četrto mesto klubske lestvice po številu nastopov.