Gerard Moreno Real še bolj oddaljil od naslova

La liga 27. Feb 201821:49 > 21:56
Alex Caparros/Getty Images

Na prvi tekmi 26. kroga la lige je Espanyol doma z 1:0 premagal Real Madrid in ga tako skoraj zagotovo izrinil iz boja za naslov prvaka.

Domačini so popolnoma zasluženo prišli do zmage, saj so večji del tekme prevladovali. Zinedine Zidane se je odločil tokrat doma pustiti Cristiana Ronalda, Luko Modrića, od začetka je bil Karim Benzema na klopi.

Espanyol je gol dosegel v 30. minuti, ko je bil natančen Gerard Moreno, a so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja (ki ga v bistvu sploh ni bilo).

Moreno je kasneje zapravil še tri lepe priložnosti, a je nato v sodnikovem podaljšku (93. minuta) vendarle uspel premagati Keylorja Navasa, potem ko je v teku lepo zadel žogo ter z volejem odločil srečanje.

Z 11 golom sezone je napadalec klubu, ki se sicer bori za obstanek, prinesel zelo dragocene tri točke. Po porazu Real ostaja na tretjem mestu (51 točk), kraljevi klub jih ima kar 14 manj od Barcelone, Espanyol pa si 12. mesto deli z Atleticom iz Bilbaa (31 točk).