Najstarejši španski klub naprodaj za en evro!

La liga 7. Mar 201819:21 > 19:31
Getty Images

Najstariji nogometni klub v Španiji RRecreativo de Huelva bo prodan po simbolični ceni za en evro. Vse skupaj je posledica velikih finančnih problemov kluba.

Klub Recreativo de Huelva je bil ustanovljen leta 1889, v decembru pa je praznoval 128. let obstoja. Klub trenutno igra v Segundi Divison B. Klub se je v zadnjih letih znašel v hudih finančnih težavah. Dolgovi so v zadnjem obdobju narasli na 7,6 milijonov evrov.

Zahvaljujoč intervenciji mesta Huelva pa je klub, ki je nekoč bil ugleden, preživel. Mesto je poravnalo dolgove v višini 7,6 milijona evrov, klub pa bo zdaj prodan družbi Eurosamop. Kupnina bo simbolična, saj bo znašala vsega en evro.

Recreativo je na zadnje v La Ligi igral leta 2009, ko je takrat sezono končal na 20. mestu.