Iniesta na izhodnih vratih Barcelone?

La liga 17. Mar 201820:06 > 20:19
Mike Hewitt/Getty Images

Španski mediji poročajo, da naj bi vezist Barcleone Andres Iniesta resno razmišljal o odhodu iz kluba. Legendarni nogometaš "blaugrane" naj bi imel ponudbe iz ZDA in Kitajske, poleg tega pa ga v svojih vrstah želi imeti tudi trener Manchester Citya, Pep Guardiola.

Čeprav uradne novice o kakšnem prestopu še nismo zabeležili, naj bi se po klubskih prostorih dokaj glasno govorilo o odhodu enega izmed najbolj pomembnih evropskih nogometašev zadnjih let, Andresa Inieste.

Veteran lahko klub zapusti kadar koli želi, edina malenkost v pogodbi je ta, da naj bo njegov nov klub pač tak, s katerim se Barcelona ne more pomeriti. Lani je Iniesta pod vodstvom Luisa Enriqueja igral manj, letos pa mu Ernestro Valverde spet namenja več minut.

Iniesta ima ponudbe iz ZDA in kitajske lige, kjer sta sezoni v teku, tako da bi se teko vključil v tamkjašnji ritem, zato ima pomisleke o odhodu. Vse kaže, da so se vodilni v klubu na njegov odhod že pripravili.

Kot njegovega naslednika vidijo Brazilca, Philippea Coutinha, pripeljati pa želijo še eno “carioco” in sicer vezista Arthura Mela iz Gremia.