Ronaldo in Griezmann za delitev točk na Bernabeu

La liga 8. Apr 201817:56 > 18:01
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Atletico in Real Madrid sta se v 31. krogu španske la lige razšla z izidom 1-1. Avtorja golov sta največja zvezdnika svojih ekip, Cristiano Ronaldo in Antoine Griezmann.

Prvi polčas je bil z obeh strani precej zadržan, tako da se gledalci niso mogli razveseliti gola. Sicer je imel dve priložnosti Cristiano Ronaldo, na drugi strani je pretil Diego Costa, a je ostalo 0:0.

V drugem polčasu sta ekipi pokazali odlično predstavo, prvi gol pa je padel v 53. minuti, ko je ob avt črti z leve predložek v kazenski prostor poslal Gareth Bale, na oddaljenejši vratnici pa je z desnico volej diagonalno usmeril Ronaldo. Jan Oblak je poskušal posredovati, toda strel je bil pač predobro merjen. 1:0!

Atletico je hitro odgovoril. Vitolo je štiri minute kasneje vtekel v kazenski prostor, Keylor Navas mu je strel obranil, žoga se je odbila do osamljenega Griezmanna, ki je izenačil.

Naslednja lepa priložnost je sledila šele v sodnikovem podaljšku. V 91. minuti je imel Sergio Ramos priložnost, da Realu prinese vse tri točke, a je Oblak iz prostega strela s fantastično parado uspel odbiti.

Atletico je tretja ekipa v zgodovini lige, ki je na Bernabeu neporažena že pet let zapovrstjo. Pred tem je to uspelo Valenciji (1942-1948) in Barceloni (1969-1974).