Gironin čarovnik na klopi Seville

La liga 29. Maj 20182:12 > 2:16
David Ramos, Getty Images Sport

Sevilla je imenovala Pabla Machina za svojega novega trenerja in z njim podpisala pogodbo do leta 2020.

Pablo Machin je v Andaluzijo prišel iz Girone, ki jo je lani prvič v zgodovini kluba popeljal v elitno špansko nogometno prvenstvo, letošnjo sezono pa končal na 10. mestu.

49-letni trener bo na klopi Seville zamenjal Joaquina Caparrosa, ki je na klopi andaluzijskega moštva preživer turbulentno sezono. Caparros je bil tretji trener Seville v minuli sezoni, potem ko sta bila pred njim na klopi še Eduardo Berizzo in Vincenzo Montella, zdaj pa bo prevzel mesto športnega direktorja.

Pred Girono, je Machin deloval pri Numanciji, najprej v mladinski šoli, kasneje v B ekipi, potem kot pomočnik članske ekipe, od leta 2011 pa vse do 2013 pa je v klubu deloval kot glavni trener.