Kam z Barcinimi odpisanimi nogometaši?

La liga 26. Jun 201810:09 > 10:41
Getty Images

Klub išče nove destinacije za igralce na izhodnih vratih. Samo Iniesta (Vissel Kobe) in Deulofeu (Watford) že imata nov klub, ostali še v pogajanjih. FC Barcelona seveda želi napolniti mošnjo za nove nakupe v poletnem prestopnem roku.

Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Barcelona je vstopila na poletno tržnico z odhodom Inieste, ki je odšel na Japonsko(Vissel Kobe) in s prestopom Deulofeuja v Watford za 13 milijonov evrov (z dodatkom 4 milijonov in procentom od naslednje prodaje). Od takrat pa klub ni opravil nobenih prestopov več, niti se ni odločil, kaj storiti z igralci, ki se vračajo s posoje, ali s tistimi, ki niso več v planih Ernesta Valverdeja.

Barcina blagajna se more nujno napolniti, da se bodo lahko ojačali z novimi perspektivnimi nogometaši za naslednjo sezono. Napoveduje se prihod Arthurja in Lengleta pa še kakšnega napadalno usmerjenega igralca zvezne vrste. Vodstvo kluba se pogovarja z zastopniki večih nogometašev, nič pa še ni dorečeno. Po končanem svetovnem prvenstvu čez dobra dva tedna se začenja klubska predsezona.

Cillessen: Premier liga ga vabi, a zanj zahtevajo 60 milijonov …

Jasper Cillessen ne želi biti več senca Marca-Andreja Ter Stegna. Nizozemec se ni zadovoljil z nastopi v Španskem kraljevem pokalu in je že sporočil klubu, naj pregleda ponudbe. Liverpool se zdi dobra izbira, a potrebujejo čas, da rešijo težave med vratnicami. Nezadovoljen je Mignolet, še vedno odmeva Kariusev polomu v finalu lige prvakov. Angleški klub v iskanju novega vratarja pogleduje tudi za Janom Oblakom (Atletico Madrid) in Alissonom Beckerjem (Roma). Nizozemčeva klavzula 60 milijonov evrov, ki jo zahteva barca, naredi njegovo prestop malo verjeten. Cillessen še ni oznanil svojega odhoda. Največje zanimanje zanj je pokazal Napoli.