Senzacija: Alaves utišal Camp Nou

La liga 10. Sep 201622:44 > 23:13

V nasprotju z Realom in Atleticom je Barcelona v 3. krogu La lige razočarala svoje navijače. Katalonce so na Camp Nouu šokirali nogometaši Alavesa (1:2). Galaktiki po zmagi proti Osasuni ostajajo edini s 100 izkupičkom (5:2).

Novinec med špansko elito Alaves je šokiral slabih 75 tisoč gledalcev na katalonskem nogometne svetišču. Luis Enrique je na zelenico postal močno spremenjeno postavo. Tudi s tem, da je od 60. do 66. minute v igro poslal Lionela Messija, Andresa Iniesto in Luisa Suareza, pa ni uspel spremeniti poteka srečanja.

Gostje so povedli v 39. minuti, ko je bil natančen Deyverson in prednost držali do 46. minute. Izenačujoči zadetek za aktualne prvake je po podaji Neymarja zabil Jeremy Mathieu, ki je nekaj minut kasneje zapravil lepo priložnost za drugi zadetek. Barcelono je v 64. minuti dokončno pokopal Ibai Gomez in odločil srečanje na Camp Nouu.

Po tretjem krogu bo na vrhu lestvice Real z devetimi točkami, prva zasledovalka je s sedmimi točkami Sevilla, ki je dolgo časa visela proti Las Palmasu, odločilni zadetek na Sanchez Pizjuanu pa zabila v 94. minuti.