Paulinho se najverjetneje vrača na Kitajsko

La liga 7. Jul 201813:20 > 13:28
Getty Image

Njegov bivši klub Guangzhou Evergrande ga želi nazaj in Brazilec se strinja. Barca bi za njegov prestop prejela 50 milijonov evrov, medtem ko ga je lansko poletje od njih kupila za 40.

Getty Image

29-letni Paulinho Bezzera je zelo blizu povratku na Kitajsko. Brazilec je prejel dobro ponudbo s strani svojega bivšega kluba Guangzhou Evergrande, ki se jo je odločil sprejeti. Kitajci zelo intenzivno pritiskajo na Barcelono in prestop se lahko zgodi vsak trenutek. Paulinho je sicer močno po okusu Barce, a ni dobil priložnosti na pomembnejših tekmah (npr. povratna tekma proti Romi v Ligi prvakov).

Barcelona želi povečati nabor igralcev zvezne vrste po odhodu Inieste. Prihaja Brazilec Arthur, iz B ekipe je napredoval Aleña, močno pa se tudi govori o prihodu mladega Nizozemca De Jonga iz Ajaxa. Glede na bodočo konkurenco se je Paulinho že skoraj dokončno odločil za vrnitev v kitajsko Superligo.

Barca bi ob njegovem prestopu zaslužila okoli 50 milijonov evrov, lani pa je Brazilca pripeljala na Camp Nou za 40 milijonov, svoj del pa je dodal Paulinho sam.