Veselje v južnem delu Seville – derbi Betisu!

La liga 2. Sep 201823:06 > 23:20

V derbiju 3. kroga la lige je Betis doma, na stadionu Benita Villamarina, z 1:0 ugnal mestnega tekmeca Sevillo.

Edini gol na srečanju je v 82. minuti dosegel veteran in nekdanji španski reprezentant, Joaquin, ki je pri 37 letih in 43 dneh starosti postal najstarejši strelec seviljskega derbija v tem tisočletju.

Stadion Benita Villamarina je “eksplodiral” v 80. minuti, ko je legenda kluba Joaquin na oddaljenejši vratnici pričakala čudovit predložek z desne strani in žogo z natančnim “kimanjem” pospravila v mrežo.

Marsikdo bo dejal, da je zmaga nezaslužena, saj Betis v prvem polčasu ni niti enega strela usmeril v gol (sploh prvič v letošnjem koledarskem letu), a na koncu štejejo le zadetki in ta je bil za Betis šele prvi v novi sezoni, pa vseeno zlata vreden.

Tako kot drugod po Evropi sedaj v Španiji sledi reprezentančni premor.