Petarda, 2 avtogola in drama v Vigu

La liga 22. Sep 201818:15 > 18:21
Octavio Passos/Getty Images

V sobotnem sporedu španske la lige je Alaves poskrbel za petardo v vratih Raya (1:5), sledila je dramatična tekma med Celto in Valladolidom (3:3), Eibar je doma premagal Leganes (1:0), Atletico pa je slavil pri Getafeju (0:2).

Rayo Vallecano je gostil Alaves. Goleado na Vallecasu je začel Navarro v 8. minuti za vodstvo gostov, izenačil je De Tomas v 30. Že 4 minute kasneje je Ibai spet povišal na 1:2. V drugem polčasu so razigrani gostje natrosili še 3 gole, Calleri v 56., Sobrino v 64. in Burgui v 95. za končni rezultat 1:5.

Celta je na Balaidosu že po devetih minutah vodila z 2:0 proti Valladolidu. Gola sta dosegla Iago Aspas in Maximiliano Gomez. Do konca prvega polčasa je Valladolid uspel prepoloviti prednost Celte z golom Plana v 39. minuti. V nadaljevanju je svoj drugi zadetek dosegel Aspas v 54. minuti (3:1). Valladolid se tudi po zaostanku dveh golov ni predal in je v 65. minuti preko Unala znižal na 3:2. Minuto po vstopu v igro pa je v 94. minuti izenačil Leonardo Suerez.

Eibar je doma pričakal Leganes. Edini gol na tekmi je za domače dosegel Kike v 52. minuti.

Atletico Madrid je odšel na gostovanje h Getafeju. Prvi gol za goste je bil pripisan vratarju Getafeja Soriji, ki ga je žoga zadela po odboju od prečke, katero je zadel francoski vezist Lemar v 14. minuti. Po tem je Atletico kot zna zaprl pot do svojega gola in držal minimalno prednost. V 60. minuti pa je bil Lemar zaslužen za za drugi zadetek na tekmi, ko je povišal prednost Atletica na 2:0. Do konca tekme ni bilo več veliko akcije. V 67 minuti so domačini ostali samo z deseterico na igrišču po prejetem rdečem kartonu Ivana Aleja zaradi grobega štarta samo po 4 minutah, ko je vstopil s klopi.

Zadnja tekma sobotnega dne je ob 20.45 med madridskim Realom in Espanyolom.