Šok v 68 sekundah za Barcelono, poraz na Butarqueju!

La liga 26. Sep 201821:36 > 21:59

Potem, ko je Barcelona v zadnjem krogu la lige le remizirala z Girono, se jim je na gostovanju pri Leganesu pripetil še hujši scenarij. Madrid zapuščajo brez točk.

Aktualni španski prvaki so tekmo sicer začeli fantastično ter povedli po voleju Philippa Coutinha z roba kazenskega prostora. Barcelona se ni zaustavljala in že pet minut kasneje je Lionel Messi zadel stičišče prečke in vratnice. Do polčasa so imeli še nekaj polpriložnosti, a je ostalo 0:1.

V drugem polčasu so gledalci na mestnem štadionu Butarque videli popoln preobrat. V 52. minuti je po levi pobegnil Jonathan Silva, poslal predložek v kazenski prostor, natančno na glavo Nabila El Zhara. Ta je žogo pospravil pod prečko.

Le nekaj sekund potem, ko so se domači igralci spravili na svojo polovico, je sledil šok! Barcelona se je pomaknila naprej, Leganes je izvedel protinapad iz katerega je zadel Oscar in poskrbel za delirij na tribunah.

Gostje so si do konca ustvarili še nekaj zrelih priložnosti za gol, najbliže zadetku sta bila Coutinho in Malcom, a se je s krasnima paradam izkazal Ivan Cuellar. Ostalo je pri 2-1, kar pomeni, da je španski malček Leganes prvič v zgodovini premagal Barcelono.

V drugi tekmi tega termina je Villareal s San Mamesa odnesel veliko zmago 0:3, vrhunec srečanja pa je vodilni zadetek Pabla Fornalsa.