Barca zaradi prestopa Neymarja "prehitela" United

La liga 2. Okt 201817:25 > 17:26
Mike Hewitt Getty Images Sport

Manchester United je pred kratkim razkril, da je za klubom v smislu prihodkov rekordno uspešno leto. Še uspešnejša pa je bila Barcelona, ki se lahko za rekord zahvali predvsem prestopu Neymarja v PSG.

Katalonci so v obdobju med 1. julijem 2017 in 30. junije 2018 na račun prejeli kar 914 milijonov evrov in se kot prvi klub v zgodovini tako močno približali milijardi. Uprava kluba je na dosežke ponosna in priznava, da podobnih številk niso pričakovali pred letom 2021.

V Angliji je medtem Manchester United razkril rekordne prihodke v višini 629 milijonov evrov, v katere ne upoštevajo denarja od prestopov.

Barca se lahko za rekordno leto zahvali predvsem Neymarju, ki je lani poleti v PSG prestopil za rekordnih 222 milijonov evrov.

Katalonci pričakujejo, da bodo trenutno obdobje poskrbelo za nov rekord. Po predvidevanjih naj bi katalonski ponos do naslednjega junija v blagajno prejel kar 960 milijonov evrov. Nova rast bo dosežena z okrepljenimi prihodki s strani sponzorjev, obetajo pa se tudi novi prestopi in bogatejše nagrade v ligi prvakov, kjer imajo nogometaši Barcelone izredno visoke cilje.