Hladen tuš za Real: Alaves slavil v podaljšku

La liga 6. Okt 201820:21 > 20:27
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Alaves je v 8. krogu La lige poskrbel za veliko presenečenje, potem ko je z 1:0 odpravil madridski Real, za katerega je to drugi zaporedni poraz, galaktiki pa že na četrti tekmi zapored niso zatresli mreže nasprotnika.

Edini zadetek na srečanju je v peti minuti sodnikovega podaljška po veliki gneči v kazenskem prostoru dosegel Manu Garcia.

Real je imel najlepši priložnosti prek Karima Benzemaja v deveti minuti in Casemira v 52., svoje priložnosti pa so imeli tudi domači, a mreži sta ostali nedotaknjeni do same končnice.

Galaktiki so pred reprezentančnim premorom doživeli drugi zaporedni poraz, četrtič zapored ostali brez zadetka, Alavesu pa dopustili, da ga je na lestvici ujel s 14 točkami, kolikor jih ima s tekmo manj tudi Barcelona.

Obračun je zaznamovala tudi fenomenalna koreografija navijačev Alavesa, ki so sporočili, da število osvojenih lovorik in veličina kluba niso pomembni, temveč so pomembni ljudje, ki navijajo za ekipo.