Lopetegui diplomatsko: Hvala za ponujeno priložnost!

La liga 30. Okt 20181:47 > 1:56
David Ramos, Getty Images Sport

Prihod v moštvo madridskega Reala ga je stal selektorskega stolčka v španski reprezentanci, sprejel je velik izziv in nasledil Zinedina Zidana s tremi zaporednimi naslovi v Ligi prvakov, a na klopi kraljevega kluba ni dočakal niti meseca novembra.

Nogometaši Real Madrida so po desetih odigranih tekmah v La ligi na komaj devetem mestu s 14 točkami, zaradi katastrofalnih rezultatov, zadnji je prišel na El Clasicu proti Barceloni, ki je slavila s 5:1, pa je bilo le vprašanje časa, kdaj bo trener Julen Lopetegui dobil odpoved.

“Hvala klubu, da mi je zaupal in dal priložnost, da vodim tak klub kot je Real. Hvala igralcem za njihov trud in požrtvovalnost, kot tudi hvala vsem zaposlenim v klubu, saj so me sprejeli z odprtimi rokami. Seveda pa najlepša hvala tudi navijačem, ki so nas podpirali v teh trenutkih. Pošiljam vam najlepše želje za nadaljevanje sezone,” je dejal Julen Lopetegui.

Čeprav so mnogi Antonia Conteja že videli na trenerskem stolčku Reala se je sedaj vse skupaj očitno spet malenkost zapletlo, kajti med imeni se je sedaj pojavil Santiago Solari, ki mu v tem trenutku mediji pripisujejo kar nekaj možnosti.

Solari je sicer nekdanji nogometaš Reala in že od leta 2013 vodi B ekipo galaktikov. Nekako naj bi v njem Florentino Perez videl nasledinka Zinedina Zidana, ki je prav tako bolj kot ne iz ničesar prevzel beli balet.