Godin rešil Atletico proti Athleticu

La liga 10. Nov 201820:29 > 20:31
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida so premagali Athletic Bilbao s 3:2 v 12. krogu La lige in se na lestvici prebili na drugo mesto s točko manj od vodilne Barcelone, ki jo v nedeljo čaka obračun proti Realu iz Betisa.

V zelo zanimivem dvoboju je Athletic Bilbao, ki je brez zmage vse od 1. kroga, v 36. minuti povedel z golom Inakija Williamsa. Po 16 minutah je izid izenačil Thomas Partey, zgolj tri minute pa novo vodstvo Baskov, ki na zmago proti ekipi iz španske prestolnice čakajo že 12 mesecev. Tudi pod drugi zadetek Athletica se je podpisal Williams, ki se je v letošnji sezoni štirikrat vpisal med strelce.

Četa Diega Simeoneja se je novega izenačenja veselila v 80. minuti, ko se je Rodri veselil svojega prvega zadetka v majici Atletica. Šesto prvenstveno zmago je Atleticu prinesel izkušeni branilec
Diego Godin z zadetkom v 91. minuti.

Jan Oblak in soigralci so Baskom zadali četrti letošnji poraz, po katerem ostaja na 17. mestu z desetimi točkami, zgolj eno več od Leganesa, ki je prvi v coni izpada.