Barca proti Villarealu zanesljiva, prvenec Aleñe

La liga 2. Dec 201820:29 > 20:32
Alex Caparros Getty Images Sport

Nogometaši Barcleone so v 14. krogu la lige doma z 2:0 premagali Villareal in skočili na prvo mesto lestvice.

Gostje so na začetku srečanja iz rok izpustili krasno priložnost, da povedejo, a je Gerard Moreno zadel le vratnico. Prednost je Kataloncem prinesel gol Gerarda Piqueja z glavo v 36. minuti, s tem pa je postavil tudi rezultat 1. polčasa.

Odpor “rumene podmornice” je v 87. minuti zlomil 20-letni Carles Aleña, ki mu je za njegov prvenec v dresu “blaugrane” asistiral Leo Messi. Villareal tako vleče res dolgo serijo brez zmage proti Barcleoni, ki sedaj traja že 21 tekem.

Katalonci so v prvenstvu prevzeli vodstvo (28 točk), Sevilla jim diha za ovratnik s točko zaostanka, medtem ko je Villareal le tri točke nad cono za selitev v drugo ligo. V 15. krogu “Barca” gostuje pri mestnem tekmecu Espanyolu, “rumene” pa čaka domača tekma s Celto.