Barcelona slavi novega bisera iz La Masie

La liga 7. Dec 201811:30 > 11:38

Mladi vezist Barcelone Riqui Puig je po debiju za prvo ekipo katalonskega velikana čez noč postal nogometna tema številka ena v Španiji.

Barcelona je v 1/16 finala španskega kraljevaga pokala brez večjih težav odpravila Cultural Leoneso, ki je na Camp Nouu klonila s 4:1. Obračun je bil lepa priložnost, da prvokategorniki dobijo nekaj počitka, priložnost na igrišču pa nekateri mlajši igralci. Zagotovo si bo obračun do konca življenja zapomnil Riqui Puig, 19-letni proizvod slovite Barcine akademija La Masia in rojen v bližnji Matadeperi, ki je debitiral na uradni tekmi in navdušil.

Puig je hitro postal osrednja tema v španskih medijih, hvalnice mu pišejo tudi mediji tradicionalno bolj naklonjeni Realu. Vsi so si enotni, da si ime mladeniča velja zapomniti. Puig je v igro prišel v 55. minuti, dobre pol ure igre pa je bilo dovolj, da je opozoril nase.

V 70. minuti je tudi poskrbel za eno od najlepših potez srečanja, ko je v eni potezi velemojstrsko nakazal udarec in rahlo spodkopal žogo, ki je med dvem igralcema prišla do Denisa Suareza, ki mu ni bilo težko zatresti mreže nasprotnika.

To je debi iz sanj, zmagali smo, jaz sem podal, toda najpomembnejše od vsega je, da je ekipa pokazala pravi obraz,” je Pugi žarel od sreče: “Prvič sem bil na Camp Nouu pri treh letih, zamislite si občutek po prihodu v igri in odigranih 35 minutah. To so sanje.”

Mladenič se je dotaknil tudi sijajne podaje, s katero je opozoril nase: “To so stvari, ki se zgodijo v trenutku, Denisa sem videl prostega, podal sem mu in on je zadel.”

Puiga je pohvaliil tudi trener Ernesto Valverde: “Ima veliko samozavesti, v obrambi in paadu, ne skriva se in išče žogo, to je njegova velika kvaliteta.”

Ob Puigu je Valverde ponudil priložnost tudi Oriolu Busquetsu (ni v sorodu s Sergiem) in Carlosu Aleni, ki se je med strelce vpisal ob zadnji ligaški zmagi proti Villarrealu.

Potem ko so se v zadnjih letih bolj usmerili v nakupe zvezdniških okrepitev, se zdi, da pri Barcelono znova več priložnosti dobivajo mladi domači igralci. Brez dvoma pravilna strategija, če bodo nadaljevali v podobnem slogu kot Puig, Alena in ostali biseri …