Rešitelj Bale, Real se je komaj izvlekel proti Huesci

La liga 9. Dec 201818:11 > 18:12
Dennis Doyle/Getty Images

Nogometaši madridskega Reala so v 15. krogu la lige gostovali v Huesci in zmagali z izidom 1:0.

Edini gol za kraljevi klub je dosegel Gareth Bale, že v osmi minuti. Alvaro Odriozola je izvrsno prodrl po desni strani, Valižana našel na oddaljenejši vratnici, ta pa je z natančnim volejem ugnal Aleksandra Jovanovića.

V nadaljevanju je malček iz severo-vzhoda Španije je vse do konca tekme prevladoval na zelenici in nizal priložnost za priložnostjo. Najprej Ezequiel Avila po samostojni akciji, streljal je naravnost v Thibauta Courtoisa, pa potem Gonzalo Melero, ki je na začetku drugega polčasa z glavo zgrešil praktično nemogoče (s treh metrov), nato pa še Chucho Hernandez, ki je imel tik pred koncem na nogi “zicer”.

Edini razpoloženi igralec gostov, ob seveda izvrstnem Courtouisu, je bil tokrat Bale. Real je sedaj četrti s 26 točkami, Huesca je zadnja s sedmimi.