Rivaldo: "Dembele bolj škodi sebi kot Barci"

La liga 11. Dec 201816:40 > 16:55
Michael Steele /Allsport

Ousmane Dembele je med vikendom v La ligi dosegel še en gol za Barcelono, takoj po tem pa je spet odjeknila novica, da je zamudil na trening.

Nezdrava prehrana, nočni izhodi, depresija, video igrice, zamujanje na treninge, … to je samo nekaj grehov Ousmana Dembeleja, ki precej načenja živce Barcelone. Po drugi strani pa se mladi Francoz precej odkupi na tekmah, saj golov ne manjka. Dosegel je gol proti Espanyolu na zadnji tekmi Barcelone, tako jih ima v letošnji sezoni skupno že 19 v vseh tekmovanjih.

Legenda Barcelone Rivaldo pa je zelo kritičen do takšnega obnašanja mladega nogometaša, za katerega je Barcelona odštela vrtoglavih 115 milijonov evrov nemški Borussiji.

“Situacija okrog Dembeleja v Barceloni vznemirja, ker je nogometaš dokazal, da lahko igra zelo dobro, dosega gole in je pomemben član ekipe. Mora se osredotočiti in biti bolj profesionalen ter takoj prekiniti z zamujanjem na treninge,” je mnenje Rivalda.

Alex Caparros/Getty Images

To ni prava mentaliteta za nekoga, ki bi potencialno lahko zapustil Barcelono. Vedno je čudno, ko slišiš, da želi nekdo zapustiti klub na ta način. Če želi oditi, mora pokazati svojo vrednost z igranjem in ne z zamujanjem na treninge. Tako si bo povrnil kredibilnost profesionalca. To bi pritegnilo druge klube, da bi se zanimali zanj. Če se ne spremeni, bo večjo škodo naredil sebi kot pa klubu.”