Barca po branilca v Valencijo. Prihaja Jeison Murillo

La liga 20. Dec 20185:47 > 5:57
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Osrednji branilec Valencie Jeison Murillo bo od januarja dalje na posoji pri Barceloni, ki ima velike težave s poškodovanimi igralci na tem mestu.

Barcelona ima v letošnji sezoni precej težav z osrednjimi branilci. Izkušeni Gerard Pique je pogosto ‘glavni krivec’ prejetih golov katalonskega kluba, Clement Lenglet še ni dovolj prilagojen novemu klubu po prihodu iz Seville, Samuel Umtiti in Thomas Vermaelen pa sta poškodovana.

Katalonci morajo odreagirati, saj jim lahko daljša ignoranca te težave ogrozi njihov boj za naslov prvakov v La ligi in Ligi prvakov. Barca je rešitev našla v Valenciji, ki v letošnji sezoni skoraj nikoli ne ponudi priložnosti Kolumbijcu Jeisonu Murillu, ki seveda nima nič proti, da se preseli na Camp Nou.

Kluba se še dogovarjata glede podrobnosti okoli posoje, Murillo pa je medtem zavrnil vse ponudbe iz Turčije in Italije. Murillo je do sedaj igral za Udinese, Granado Cadiz, Las Palmas, med leti 2013 in 2017 pa je bil pri Interju. Že drugo sezono je član Valencije, za katero je v letošnji sezoni odigral vsega 3 tekme.

Murillo je kolumbijski reprezentant, a letos ni sodeloval na Svetovnem prvenstvu v Rusiji.