Dembele in Messi potrdila vrh lestvice za konec leta

La liga 22. Dec 201820:30 > 20:31
Alex Caparros, Getty Images

Nogometaši Barcelone so premagali Celto na Camp Nou v 17. krogu La lige z rezultatom 2:0 in potrdili prvo mesto pred letom 2019. Atletico Madrid je z 200. golom Griezmanna v karieri prišel do minimalne zmage proti Espanyolu.

Tekmovanje v La ligi se nadaljuje 5. januarja, Barcelona ima pred novim letom 37 točk na vrhu lestvice, tri več od drugouvrščenega Atletica in šest od Seville na 3. mestu, ki pa ima tekmo manj. Celta je 10. z 21 točkami.

Dvoboj na Camp Nou je bil zaključen v prvem polčasu. Najprej je Ousmane Dembele v 10. minuti izkoristil odbito žogo vratarja Blanca in jo poslal v mrežo, v 45. minuti pa je Lionel Messi odlično asistenco Jordia Albe kronal s 15. golom v La ligi.

Tako je Argentinec postal prvi igralec v petih ligah, ki je 11 zaporednih sezon dosegel najmanj 15 golov.

V naslednjem krogu Barca gostuje pri Getafeju 6. januarja, Celta pa dan kasneje doma pričakuje Atletic Bilbao.

Nogometaši Atletica so se pomerili z Espanyolom. Edini gol na tekmi je dosegel Antoine Griezmann v 56. minuti iz bele točke. Pred tem je igralec Espanyola Granero storil prekršek na Kokejem v svojem kazenskem prostoru, sodnik Lopez je po ogledu VAR posnetka pokazal na belo točko. Griezmann je z močnim udarcem pod prečko premagal Diega Lopeza.

Francoski napadalec je s tem zadetkom ekipi prinesel zmago in hkrati prišel do svojega 200. gola v karieri, vključujoč reprezentančne tekme.

Espanyol je doživel šesti zaporendi poraz in je z 21. točkami na 12. mestu lestvice.