Calderon: Zidane je želel CR7, Perez mu je pustil Bala

La liga 13. Jan 201916:48 > 16:53
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Trikratni evropski prvak Real Madrid ima v tej sezoni po odhodu prvega strelca Cristiana Ronalda in trenerja Zinedina Zidana veliko težav. Oglasil se je tudi nekdanji predsednik kluba Ramon Calderon, ki je razpredal o razlogih, zaradi katerih je dvojica zapustila klub iz španske prestolnice.

Calderon je bil predsednik Reala med letoma 2006 in 2009, v tem času pa v klub med številnimi okrepitvami pripeljal tudi Fabia CannavaraEmersonaRuuda van NistelrooyjaMamadouja Diarraja in Arjena Robbna.

67-letnika je na mestu predsednika nasledil Florentino Perez, ki je začel pisati svoje drugo poglavje pri kraljevem klubu, v zadnjih sezonah pa z Realom dosegal fantastične rezultate.

Calderon je v pogovoru za španski časnik AS povedal, da je Zinedine Zidane zapustil klop Reala, ker je svoj obstanek pri Madridčanih pogojeval s tem, da Cristiano Ronaldo ne zapustil kraljevega kluba, ampak namesto njega proda Garetha Bala.

Zidane je vztrajal pri ostanku Cristiana in prodaji Bala,” razlaga Ramon Calderon in nadaljuje: “Perez je ravnal povsem nasprotno. Zidane je želel imeti tudi vpliv pri izbiri okrepitev, a je Perez preslišal vse njegove zahteve. Zidane se je zaradi tega odločil, da je bolje, če odide, in imel je prav.

Real se trenutno nahaja šele na petem mestu La Lige in ga v boju za naslov čaka misija nemogoče.