Barca v Madridu kaznovala neučinkoviti Real

La liga 27. Feb 201922:54 > 22:58
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Barcelone so na povratni tekmi polfinala kraljevega pokala s 3:0 premagali Real Madrid in se v velikem slogu uvrstili v finale.

Madridčani so bili v prvem polčasi precej boljši nasprotnik. Pretili so predvsem preko razigranega VIniciusa Juniorja, ki je v 19. minuti kot prvi sprožil s 15 metrov, a je žoga zletela čez gol. Tri minute zatem je Vinicius streljal še po podaji Karima BenzemajaMarc Andre ter Stegen pa je bil na pravem mestu.

Vinicius je bil v novi priložnosti v 37. minuti, ko pa ni uspel izkoristiti krasne podaje Casemira v prazen prostor. Mladi Brazilec se je v odločilnem trenutku zapletel, sicer spravil žogo do Benzemaja, ki pa je streljal po sredini vrat in ter Stegnu omogočil posredovanje. Barca v prvem delu ni pokazala ničesar in delovalo je, da bo to večer Madridčanov, ki so imeli tudi prednost zadetka v gosteh.

V drugem delu pa je Barca izkoristila svojo prvo priložnost na tekmi in poskrbela za šok na Santiago Bernabeuu. V 50. minuti Ousmane Dembele je z leve odlično podal pred vrata, kjer je Luis Suarez z desetih metrov žogo poslal za hrbet nemočnega Keylorja Navasa. Real je po prejetem zadetku še pretil, do končno pa popustil, ko je Barca prišla do drugega gola na tekmi. To se je zgodilo v 69. minuti, ko je sicer sprožil Suarez, a je žogo za hrbet Navasa potisnil Raphael Varane. Le tri minute zatem je končni rezultat z bele točke postavil junak tekme Luis Suarez.

Večna tekmeca se bosta v Madridu znova srečala že to soboto, ko je na vrsti el clasico v La Ligi. Barca ima po 25 krogih v španskem državnem prvenstvu že velikih devet točk naskoka pred kraljevim klubom, pred katerim je še mestni tekmec Atletico.