Espanyol Piqueju: Naše vrednote niso izmerljive v evrih

La liga 30. Mar 20194:35 > 4:36
Alex Caparros, Getty Images

Nogometni klub Espanyol je na družabnem omrežju odgovoril na komentar Gerarda Piqueja. Branilec Barcelone je namreč dejal, da ima več denarja, kot letos znaša celoten proračun Espanyola.

“Ne, ne le 57 milijonov, ampak še kar precej več od tega,” je bil na oddaji ‘La Resistencia” v četrtek pokroviteljski Pique. Trener Barcleone, Ernesto Valverde je pojasnil, da je takšen komentar njegov igralec izustil v šali, a so iz Espanyola zadevo vzeli resno ter odgovorili na družabnem omrežju Twitter.

Navezlai so se tudi na svojega nogometaša, Daniela Jarqueja, ki je leta 2009 umrl od srčne kapi, star komaj 26 let: “Naši navijači. Ekipa, ki vsak dan vse od sebe, 119 let zgodovine. 21. minuta. Akademija. Spoštovanje naših nasprotnikov. Modro-belo srce. To so naše vrednote in jih nikoli ne bom mogoče izmeriti z evri.

Celotno situacijo je pokomentiral tudi trener Espanyola Rubi: “Na svetu obstajajo vrednote, ki so pomembnejše od gospodarskih, ena izmed njih je recimo skromnost…” tiho pa ni ostal niti predsednik lige, Javier Tebas: “Pique je znan po tem, da se včasih znebi kakšne sočne, a pri rivalstvih je potrebno biti previden. Kakorkoli že, mislim, da je malce pomešal letni proračun in celotno vrednost kluba. Očitno bi moral obiskati kakšen tečaj financiranja v nogometu.”

Espanyol in Barcleona se bosta ob 16.15 uri pomerili v katalonskem derbiju kroga, tekmo pa si boste jasno lahko ogledlai samo na televiziji Sportklub.