Messi prinesel zmago Barci na mestnem derbiju

La liga 30. Mar 201918:17 > 18:17
Aitor Alcalde/Getty Images

Lionel Messi je z dvema zadetkoma prinesel zmago Barceloni na mestnem derbiju proti Espanyolu v 29. krogu La lige. Jan Oblak znova nepremagan ob zmagi Atletica proti Alavesu.

Argentinec je tako prišel že do zadetka številka 41 v letošnji sezoni. Eden od najboljših nogometašev vseh časov je še deseto sezono zapored dosegel več kot 40 zadetkov.

Lionel Messi je Espanyol načel v 71. minuti z natančno izvedenim prostim strelom, medtem ko je zmago Barcelone na mestnem derbiju potrdil v 89. minuti. Malcom je lepo prodrl po levi strani, nato pa idealno zaposlil Messija, ki je vtekel po sredini kazenskega prostora.

Messi se je izenačil z Ikerjem Casillasom kot igralec z največ zmagami v La ligi – oba jih imata 334.

Espanyol se je do prvega zadetka povsem enakovredno kosal z Barcelono, po prvem prejetem zadetku pa povsem popustil in klonil še drugič zapored.

Zadnja sobotna tekma se je končala z visoko zmago madridskega Atletica proti Alavesu s 4:0. Jan Oblak je svoje delo znova opravil brezhibno, na drugi strani pa so v polno merili Saul Niguez, Diego Costa, Alvaro Morata in Thomas.